Sztuka Basu (Klub Politechnik, Częstochowa 28.02.2015)


Nie zwalniam tempa, po powrocie ze Słowacji, złapaniu trochę snu spakowałem sprzęt, po drodze zgarnąłem ekipę w postaci Agaty, Pauli, Mileny oraz Dr Love i ruszyliśmy w kierunku Częstochowy żeby wziąć udział w nowym wydarzeniu nazwanym Sztuka Basu. Jak wiadomo w pod Jasną Górą basowymi brzmieniami rządzą Rise up! Sound System, nie inaczej było w tym wypadku. To Rise up'y zorganizowali i co nawet ważniejsze zapewniły nagłośnie tej Sztuki. Impreza w  klubie Politechnik była na prawdę przednia, chłopaki zawsze przywiązują dużą wagę do organizacji i było to widać, światła (skąpe, co dla mnie było minusem, ale nastrojowe), pyszne jedzenie i bardzo dobre piwo, strefa chill outu gdzie można było zobaczyć filmy i teledyski na dużym ekranie no i oczywiście fantastyczne nagłośnienie.

Za stronę muzyczną oprócz samych Rise up!, którzy zamknęli imprezę wystąpili jeszcze wspomniany Dr Love, raper Mikser oraz jako gwiazda wieczoru Zjednoczenie sound system. Skład to dość zróżnicowany ale mimo wszystko spójny i jak się okazało świetnie się sprawdzający. Mikser zapewnił dawkę freestylu na bardzo wysokim poziomie, polecam jego kanał na youtube, ponoć nie freestylował jeszcze tylko w kościele ale jak sam powiedział jest to w planach :)
Zjednoczenie sound system po raz kolejny pokazali prawdziwą klasę i zaserwowali nam prawdziwą raggamufinnową ucztę. W relacji z ich występu w katowickiej Prokulturze napisałem, że Diego Cichy Don oraz Pablopavo są w moim Top3 nawijaczy w kraju, a oni kolejnymi występami tylko potwierdzają te słowa. Jeżeli ktoś jeszcze nie słyszał ich debiutanckiej płyty to zachęcam do sprawdzenia, akurat ukazał się odsłuch Inity na youtube.
Znowu się rozpisałem więc kończąc dodam, że Sztuka Basu była sztuką na na prawdę wysokim poziomie, czekam na kolejną edycję i polecam ją każdemu kto nie był, Ci co byli sami wiedzą, że warto.

0 komentarze:

Publikowanie komentarza